Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrenciler, Genç Tıbbiyeliler, Uluslar arası Doktorlar Birliği, Genç Yeryüzü Doktorları ve Avicenna öğrenci toplulukları tarafından düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi.

Düzenlenen iftar programına Rektör yardımcısı Prof. Dr. A. Kağan Karabulut ve eşi Saliha Karabulut, Selçuk Tıp Dekanı Prof. Dr. Serdar Göktaş ve eşi Nurdan Göktaş, Başhekim yardımcısı Doç. Dr. İnci Kara, Doç. Dr. Gülperi Çelik, Doç. Dr. Yavuz Selvi, Yrd. Doç. Dr. A.Hakan Ekmekçi, A.İlker Küçüktunç ile eşi ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Öğrencilerle birebir iletişim kurmaya özen gösterdiklerini dile getiren Rektör yardımcısı Prof. Dr. A. Kağan Karabulut; “Öğrencilerle sadece ders ortamlarında değil aynı zamanda sosyal ortamlarda da bir arada olmaya özen gösteriyoruz. Özellikle ramazan ayında ailelerinden uzakta öğrenim hayatına devam eden öğrencilerle iftar programlarında bir araya gelmek, bizlerinde ramazan ayını daha anlamlı geçirmemize vesile oluyor” dedi.

Selçuk Tıp Dekanı Prof. Dr. Serdar Göktaş öğrenci topluluklarıyla yapılan iftar programlarını geleneksel hale dönüştüreceklerini söyleyerek fakültenin gün geçtikçe daha çok büyüdüğünü, bununla beraber birlik, beraberlik ve kurumsal aidiyet duygusunun da geliştiğini, bu motivasyonla kurumu ve üniversiteyi çok daha iyi yerlere taşıyacaklarını dile getirdi.

Ramazan ayını ailelerinden uzakta geçiren öğrenciler, bu tür programlar sayesinde kendilerini yalnız hissetmediklerini, aynı zamanda öğretim üyeleri ve öğrencilerle bir araya gelerek sohbet etme fırsatı yakaladıklarını ve iftar yemeğinde emeği geçen herkese teşekkürlerini ilettiklerini belirttiler.