Dekanlarımız

Prof. Dr. Oktay SARI (21.03.2012 – 20.01.2016)
1972’de Konya’da doğdu. 1995 yılında Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.
1995-1999 tarihleri arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Nükleer Tıp ihtisası yaptı.
2000 yılında Selçuk Üniversitesi (Meram) Tıp Fakültesi’ne yardımcı doçent olarak atandı.
2004-2006 yılları arasında Konya-Karaman Tabip Odası Genel Sekreterliği görevinde, daha sonra iki dönem
onur kurulunda bulundu.
2006’da doçent oldu. 2009-2011 yılları arasında aynı fakültede dekan yardımcılığı yaptı.
Aynı kurumda 2003 ve 2009 yıllarında başhekim yardımcılığı görevlerinde bulundu.
2012 yılında Selçuk Üniversitesi (Selçuklu) Tıp Fakültesi’ne profesör olarak atandı.
3278622_RES_14
Prof. Dr. Serdar GÖKTAŞ (06.11.2011 – 21.03.2012) Vekaleten
1961 Yılında Konya’nın Ereğli ilçesinde doğdu. 1985 yılında Gülhane Askeri Tıp Fakültesinden mezun oldu.
Gülhane Askeri Tıp Akademisi bünyesinde, bir yıl süreli mezuniyet sonrası eğitimini tamamladı.
Lüleburgaz’da 1986-1988 yılları arasında iki yıl süreli kıta hizmetini yerine getirdi.
1988’de GATA Askeri Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalında başladığı ihtisasını Kasım 1992’de tamamladı.
1992-1994 yılları arasında Erzurum Mareşal Çakmak Asker Hastanesinde Üroloji uzmanı olarak görev yaptı.
1994’de GATA’da yardımcı doçent görevine atandı. 1996-1997 tarihleri arasında,
Akademi Staj Tahsil programı dahilinde bir yıl süreyle ABD’ye gönderildi.
1998’de doçent, 2008’de profesör oldu. 22.03.2010 tarihinde Selçuk Üniversitesi (Selçuklu) Tıp Fakültesine atandı.
5
Prof. Dr. Ahmet Kağan KARABULUT (13.08.2008 – 06.11.2011)
1968’de Sivas’ta doğdu. 1991 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.
1991-1992 tarihleri arasında Konya Kadın Doğum ve Çocuk Bakım Hastanesi’nde mecburi hizmetini yaptı.
1992 yılında Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı’nda araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı.
1993-1997 yılları arasında İngiltere Nottingham Üniversitesi İnsan Anatomisi ve
Hücre Biyolojisi Bölümünde Bilim Doktorası yaptı. 1998’de Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim
Dalı’nda yardımcı doçent kadrosuna atandı. 2002 yılında doçent, 2007 yılında profesör unvanı aldı.
2004’de Selçuk Üniversitesi (Selçuklu) Tıp Fakültesi Fakülte Sekreterliği’ne, 2005’de Dekan Yardımcılığına,
2006’da Selçuklu Tıp Fakültesi Hastanesi Kurucu Başhekimliği’ne atandı.
7
Prof. Dr. Süleyman OKUDAN (19.04.2007- 13.08.2008) Vekaleten
1958 yılında Manavgat’da doğdu. 1982’de Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra
Selçuk Üniversitesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı’nda ihtisas yaptı. 1989’da aynı klinikte
Göz Hastalıkları uzmanı olarak göreve başladı. 1990 yılında yardımcı doçent,
1993’te doçent olurken, 1996’da Türk Oftalmoloji Derneği Konya/Antalya Şubesi genel başkanlığına seçildi.
1994 yılında Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne başhekim olarak atandı. 1999’da profesör oldu.
2003 yılında Selçuk Üniversitesi Rektörlüğüne atandı.
9
Prof. Dr. Kemal GÜNDÜZ (02.02.2004 – 19.04.2007)
1954 yılında Kütahya’da doğdu.
1979 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.
1983 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabili
Dalı’nda ihtisasını tamamladı.Sarıkamış Asker Hastanesinde ve Bandırma Devlet Hastanesinde
askerlik ve mecburi hizmetini bitirdikten sonraLondra’da Moorfields Eye Hospital
Elektrodiagnostik Kliniğinde çalıştı. 1987-1989 yılları arasındaSelçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi
Göz Hastalıkları Anabilim Dalı’nda yardımcı doçent, 1989-1995 yıllarında doçent ve daha
sonra profesör olarak görev yaptı. Türk Oftalmoloji Derneği Konya-Antalya Şube sekreterliği (1989-2002)
ve başkanlığı (2002-2006)görevlerinde bulundu. 1994 yılında Fizyoloji Doktorasını tamamladı
ve 2003 yılında Fizyoloji Doçenti oldu.1989-2006 yılları arasında
Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanlığı görevini yürüttü.
3
Prof. Dr. Mehmet İsmail Safa KAPICIOĞLU (06.09.2002 – 02.02.2004)
1960 yılında Ankara’da doğdu. 1983 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.
Aynı fakültede 1990 yılında Ortopedi ve Travmatoloji ihtisasını tamamladı. Aynı yıl Selçuk Üniversiesi
Tıp Fakültesi’ne yardımcı doçent olarak atandı. 1995’de doçent oldu. 1995-1998 arasında başhekim yardımcılığı,
1998-2000 arasında dekan yardımcılığı, 2000-2001 arasında başhekimlik görevlerinde bulundu. 2001’de profesör oldu.
06/09/2002 tarihinde Selçuk Üniversitesi (Selçuklu) Tıp Fakültesi’ne kurucu dekan olarak atandı.
1