Selçuk Tıp Fakültesi’nde Mezuniyet Heyecanı

474

Selçuk Üniversitesi Selçuk Tıp Fakültesi 2016-2017 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni gerçekleştirildi. Mezun olan 144 öğrenci meslek hayatına ilk adımı attılar. Fakülteyi birinci olarak bitiren Dr. Kutay Ertük, diplomasını Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin’in elinden aldı.

 

 

 

Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törene, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serdar Göktaş, dekan yardımcıları, Selçuk Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necmi Uyanık, Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekim Vekili Doç. Dr. Prof. Dr. İnci Kara, Konya Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı Selçuk Üniversitesi Kurucularından Hanifi Aytekin, başhekim yardımcıları, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileler katıldı.

 

 

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerinden oluşan Tıp Fakültesi öğrenci korosu mini bir konser verdi. 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Birincisi Dr. Kutay Ertürk, yaptığı konuşmada uzun ve zorlu öğrencilik sürecinde kendilerine emek veren tüm hocalarına, en çok da her türlü imkanı kendilerine sunan ailelerine teşekkürü borç bildiklerini ifade etti.

 

 

 

PROF. DR. GÖKTAŞ, ”SİZLER ÜLKEMİZ VE TÜM İNSANLIK İÇİN UMUT KAYNAĞISINIZ.”

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serdar Göktaş,“ Fakültemizin kuruluşunun 15.yılında  10. Mezunlarını vermekteyiz. Selçuk Üniversite Tıp Fakültesi olarak bu gün hayallerimizin gerçekleştiği bir gün. Bugün öğrencilerimiz birer hekim olarak mezun ediyoruz. Hekimler olarak artık insanın yaşama hakkına hizmet eden kutsal, zor bir görevi sürdüreceksiniz. Sizler üniversitemiz, ülkemiz ve tüm insanlık için umut kaynağısınız. Bunu asla unutmayın. 6 yıl önce beyaz önlük giydirdiğimiz siz öğrencilerimizin bugün gerçek birer hekim olduğunu görmek bizler için bir mutluluk ve gurur kaynağıdır. Tıp fakültesi eğitimi sırasında kimi zaman zorlandınız, kimi zaman eleştirildiniz, zorluluklarla karşılaştınız; ama bu yaşadığınız herşeyin er ya da geç olumlu bir karşılığını göreceksiniz. Sizlerin çağı yakalamış, her türlü, yetkinliğe sahip birer hekim olarak yetişmenizi sağlayan başta aileniz olmak üzere tüm öğretim üyelerimize sizlerin adına fakülte yönetimiz adına teşekkür ederim ve milletimize, memleketimize ve tüm insanlığa faydalı birer hekim ve birey olarak yaşamınız sürdürmenizi temenni ediyorum ve başarılarınızın devamını diliyorum”dedi.

 

 

PROF. DR. ŞAHİN,“  SELÇUK TIP FAKÜLTESİ, HER YÖNÜYLE ÜLKESİNE VE ÇEVRESİNE KATKI SAĞLAYAN BİR FAKÜLTE  ”

 

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin ise,“ Selçuk Üniversitesi olarak bu yıl 42.yılımızı kutluyoruz.95 bin öğrenci ile ülkemizin en büyük ikinci üniversitesi olmaktayız.42 yıllık geçmişinde bünyesinden 7 tane üniversite çıkarmış bir üniversitesiyiz. Üniversitelerin durumu ülkenin gelişmesinde son derece önemlidir. Ve üniversitelerin ulaştıkları seviye ülkenin gelişmişlik seviyesinin önemli bir göstergesidir. Selçuk Üniversitesi olarak bütün çabamız öncelikle ülkemizdeki üniversiteler daha sonra dünyadaki üniversiteler arasında üst seviyede tutmak ve daha yukarlara taşımaktır. Selçuk üniversitesi olarak ülkemizdeki üniversiteler sıralamasında 13 sıradayız. Devlet Üniversiteleri arasında 7 sıradayız. Dünyadaki sıralamamız 902. sırada. Bir önceki yıla göre 79 basamak yükselerek buralar geldik ve inşallah umuyorum ki arzu ediyoruz ki 2017- 2018 sıralamasında 700 sayılara daha sonra ise yukarlara tırmanmaya devam edeceğiz. 15 yıllık geçmişi olan tıp fakültemiz bu ülkede 9 sırada ise bu hocalarımızın gayretleri iledir ve öğrencilerimiz fedakar ve öz çalışmaları iledir. Selçuk Üniversitesi olarak birçok alanda varız. Sivil Savunma da, milli savunmada, tarımda, kültürde ve birçok alada çok önemli ciddi çalışmalarımız var. Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültemizin bir özelliği var ülkemizin birçok değişik kurumlarında görev yapmış tıp eğitimini tamamlamış çok sayıda öğretim üyemiz var. Tıp Fakültesi olarak bilgi gen havuzumuz çok geniştir. Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültemiz olarak öğrencilerimize hep güvendik ve güvenmeye devam edeceğiz. Mezun olan siz öğrencilerimizi tebrik ediyorum ve mezuniyet başarınızdan dolayı hem sizleri hem de ailelerinizi kutluyorum”diye konuştu.

 

 

Rektör Prof. Dr. Şahin, dönem birincisi Dr. Kutay Ertük’e diplomasını ve hediyesini takdim etti. Dönem ikincisi Dr. İsmet İbrahim Sert diplomasını ve hediyesini Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serdar Göktaş verdi. Dönem üçüncüleri Dr. Kaan Bertaş diploma ve hediyesini Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Ve Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Şerefnur Öztürk’ten alırken Dr. Özgür Özay ise diploma ve hediyesini Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Hüsnü ALPTEKİN’den aldı. Dönem birincisi Dr. Kutay Ertük yaş kütüğüne plaket çaktı. Ayrıca Acil Tıp Uzmanları Derneğinin 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı Acil Servis Stajında en başarılı intörn doktor ödülüne Dr. Mehmet Alperen Uğur’a diplomasını Acil Tıp Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşegül Bayır tarafından takdim edildi.

 

 

 

 

 

 

Öğrenciler, Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Şerefnur Öztürk eşliğinde hekimlik yemini etti. Diplomaların verilmesinin ardından öğrenciler Onuncu Yıl Marşı eşliğinde keplerini havaya fırlattı.